Stroje Na Halloween

Stroje na Halloween

zdobyły swoją popularność dzięki zwyczajowi związanemu z maskaradą odnoszącą się do święta zmarłych. Halloween obchodzone jest w wielu krajach w wieczór 31 października.

Kapłani celtyccy wierzyli, że na przełomie października i listopada w dzień Samhain zaciera się granica pomiędzy światem ludzi żyjących, a światem duchów. Duchy przodków czczono i zapraszano do domów jednocześnie odstraszając te mroczne i złe. Symbolem święta Halloween było noszenie czarnych podartych szmat jako sposobu odstraszania demonów. To ten zwyczaj dał początek obecnym formom przebrań w mroczne stroje, zakładanie masek i odpowiednią do klimatu Halloween charakteryzację.

Stroje na Halloween od lat 90tych cieszą się olbrzymią popularnością także w Polsce. Jednym z symboli święta jest wydrążona dynia z wyszczerbionymi zębami, którą dla irlandzkich chłopów oznaczała błędne ogniki – symbol dusz osób zmarłych w sposób tragiczny.

Obecnie popularne motywy przebrań to strój wampira, strój kościotrupa lub strój czarownicy. W święto Halloween imprezowicze chętnie się przebierają na zabawy w klubach lub ze znajomymi organizują imprezy domowe.

Jakie Stroje na Halloween cieszą się obecnie popularnością?

Oprócz standardów jak strój wampira czy strój czarownicy w ostatnich latach popularność Halloweenową zyskują stroje Lata 70 oraz stroje historyczne. Bardzo dużą rolę odgrywa tu charakteryzacja. Wielu klientów decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnych charakteryzatorów jednak makijaż można wykonać samemu kupując odpowiednie akcesoria.

Imprezy odbywają się nie tylko w klubach, a ludzie przebrani w stroje na halloween odwiedzają miejsca gdzie ze specjalną scenerią wyglądającą niczym wystrój planu filmu grozy. W takich przedsięwzięciach najlepiej sprawdzają się stroje barokowe oraz stroje historyczne, które wraz z odpowiednią charakteryzacją tworzą wyjątkowy klimat i atmosferę świata wampirów z XVIII wieku.

Stroje na Halloween często wypożyczają rodzice dla dzieci do szkół i przedszkoli, które organizują z tej okazji dodatkowe atrakcje dla swoich wychowanków. Chodzenie od domu do domu dzieci przebranych w stroje na halloween i zbieranie cukierków zdarza się teraz co raz częściej. W tym czasie dużo osób szuka strojów na halloween więc warto kostium zarezerwować w wypożyczalni. W wypożyczalni strojów Magiczny Kufer tworzymy stroje z pasją, a stroje na Halloween w większości szyte są przez nas co zapewnia im niepowtarzalność i jakość premium.

Podoba Ci się? Polub i udostępnij:
fb-share-icon
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial